Dreshaj-Albin Kurtit: Ke të drejtë, Kosova i humb ato hektarë, por më mirë me ju se me Listën Serbe - Bota Sot
Dreshaj-Albin Kurtit: Ke të drejtë, Kosova i humb ato hektarë, por më mirë me ju se me Listën Serbe

Aktuale

Dreshaj-Albin Kurtit: Ke të drejtë, Kosova i humb ato hektarë, por më mirë me ju se me Listën Serbe

Më: 21 mars 2018 Në ora: 00:05
Deputeti i AAK-së, Gani Dreshaj

Deputeti i AAK-së, Gani Dreshaj ka përshëndetur mbarëvajtjen e seancës së sotme të Kuvendit të Kosovës.

Sipas tij, nuk duhet asnjë raport që t’i tregoj atij se ku është kufiri i Kosovës me Malin e Zi.

Ja fjalimi i Dreshajt:

Mbarëvajtja e seancës së sotme ka qenë për lakmi. Fjala e  Albin Kurtit ka qenë e drejtë dhe e vërtet. Unë e kam bindjen se Kosova i humb ato hektarë.

Nuk më duhet as Meha as Bulliqi për të më treguar ku është kufiri im.

Më mirë është me na ndihmu Vetëvendosja se sa të varemi nga dikush tjetër.

Ky moment është i rëndësishëm nëse e votojmë demarkacionin, sepse të gjithë i kemi shanset të kërkojmë diçka që është e jona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera