Haradinaj me pagë 2950 euro, por do të befasoheni se sa paguhet Rama, Zaev, Markovic dhe Brnabic - Bota Sot
Haradinaj me pagë 2950 euro, por do të befasoheni se sa paguhet Rama, Zaev, Markovic dhe Brnabic

Aktuale

Haradinaj me pagë 2950 euro, por do të befasoheni se sa paguhet Rama, Zaev, Markovic dhe Brnabic

Nga: P.R Më: 13 qershor 2018 Në ora: 13:19
Grafiku

Gjatë ditës së Hënë, Gjykata Kushtetuese vendosi në të mirë të Ramush Haradinajt për rritjen e pagave.

Me të marr detyrën e tij, Haradinaj mori vendim që vetes të ia rris pagën. Ai vetës ia bëri pagën 2950 euro, shkruan “Bota sot”.

Por a e dini sa paguhen kryeministrat e rajonit?

Një statistikë e ka nxjerrë Lëvizja Vetëvendosje.

Sipas të dhënave të paraqitura nga VV, del se: Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka pagën 1700 euro, Zoran Zaev, kryeministër i Maqedonisë, ka pagën 1300 euro, Dusko Markovic, kryeministër i Malit të Zi, ka pagën 1130 euro, dhe Ana Brnabic, kryeministre e Serbisë, ka pagën 1000 euro.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera