Vëllai i Enver Sekiraqës dyshohet se plagosi dje dy persona në Prishtinë - Bota Sot
Vëllai i Enver Sekiraqës dyshohet se plagosi dje dy persona në Prishtinë

Aktuale

Vëllai i Enver Sekiraqës dyshohet se plagosi dje dy persona në Prishtinë

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 13:18
Enver Sekiraqa

Dje rreth orës 17:00, policia ka marrë informacionin për të shtëna me armë zjarri, në rrugën “Ibrahim Lutfiu” në Prishtinë. Policia përmes një komunikate për media ka treguar inicialet e personave që dyshohet se kanë tentuar ta kryejnë këtë vrasje. Por, mëson nga burimet e saj se njëri nga të arrestuarit është vëllai i Enver Sekiraqës, Naser Sekiraqa.

Policia ka njoftuar përmes një komunikate se me të dalë në vendin e ngjarjes kanë konstatuar se ka të bëj me një rast vrasje e rëndë në tentativë, ku nga arma e zjarrit kanë pësuar lëndime dy persona:

Z. J, mashkull , 30 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës dhe N.U, mashkull , 44 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës, të cilët janë  dërguar në QKUK për trajtim mjekësor.

“Si rezultat i kësaj, rreth orës 23:00,  policia ka arritur të identifikoj dhe të arrestoj  dy persona të dyshuar.

N.S, mashkull , 42 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës dhe F.A. mashkull, 32 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës”, thuhet në komunikatë.

Media tregojnë se njëri nga personat që tentoi të kryente këtë vrasje në qendër të Prishtinës, është Naser Sekiraqa, vëllai i Enver Sekiraqës.

“Personat e dyshuar me urdhër të Prokurorit të shtetit,  janë dërguar në qendrën e mbajtjes, ndërkohë që bazuar në hetimin fillestar dyshohet se në këtë rast është i përfshirë edhe një person tjetër si i  dyshuar, i cili është identifikuar dhe po kërkohet nga ana e policisë”, thotë policia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera