Policia merr në pyetje deputetin që sulmoi zyrtarin policor - Bota Sot
Policia merr në pyetje deputetin që sulmoi zyrtarin policor

Aktuale

Policia merr në pyetje deputetin që sulmoi zyrtarin policor

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 21:22
Kuvendi i Kosovës

Çdokush që hyn në këtë parking i duhet të kalojë nëpër këto procedura. Por të njëjtën rutinë kontrolli, nuk pranoi ta ndjek deputeti i Aleancës Kosova e Re, Islam Pacolli.

Ai shpërfilli urdhrat e policit të Kosovës me c’rast deputeti sulmoi zyrtarin policor.

Më pas i njëjti u largua nga vendi i ngjarjes duke i ikur policisë.

Tek një ditë më vonë, deputeti i u parqit në stacionin policor për ta dhënë versionin e ngjarjes për rrahjen që e kishte mohuar.

Në një përgjigje për Frontal, Policia e Kosovës, ka konfirmuar se Pacolli është intervistuar bashkë me policin dhe më pas i njëjti është liruar në procedurë të rregullt.

Në anën tjetër, veprimin e Pacollit e kritikon Sindikata për Mbrojtjen e Policisë.

Sidomos pasi ky incident vie nga ana e një deputetit.

Tasholli thotë se ky nuk është rasti i parë që po sulmohet një polic.

Në anën tjetër deputeti Pacolli ka refuzuar të flas lidhur me incidentin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera