Haradinaj siguron se komuniteti malazez do të ketë trajtim të barabartë - Bota Sot
Haradinaj siguron se komuniteti malazez do të ketë trajtim të barabartë

Aktuale

Haradinaj siguron se komuniteti malazez do të ketë trajtim të barabartë

Nga: Bota Sot Më: 14 qershor 2018 Në ora: 10:10
Ramush Haradinaj në takim me përfaqësuesit e malazezëve në Kosovë

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim një delegacion të komuniteti malazez.

Ai ka shkruar në Facebook se “Kosova është shtëpia jonë e përbashkët dhe komuniteti malazez do të ketë trajtim të barabartë me komunitetet tjera”.

Postimi i plotë:

Kosova është shtëpia jonë e përbashkët dhe komuniteti malazez do të ketë trajtim të barabartë me komunitetet tjera. Në emër të Qeverisë i falënderova përfaqësuesit e malazezëve në vendin tonë, për pjesëmarrje aktive në jetën publike, kulturore e politike, duke u zotuar se do të jemi pranë tyre edhe në të ardh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera