“Nuk po du me ta dhanë fjalën, çka ki që po bërtet” – reagimi i Xhavit Halitit - Bota Sot
“Nuk po du me ta dhanë fjalën, çka ki që po bërtet” – reagimi i Xhavit Halitit

Aktuale

“Nuk po du me ta dhanë fjalën, çka ki që po bërtet” – reagimi i Xhavit Halitit

Më: 14 qershor 2018 Në ora: 11:25
Xhavit Haliti

Seanca e Kuvendit të Kosovës nuk ka kaluar pa përplasje mes nënkryetarit të Kuvendit Xhavit Haliti dhe deputetëve tjerë.

Derisa deputetët e opozitës kërkonin ta merrnin fjalën, ishte nënkryetari Haliti i cili ka reaguar duke thënë se “nuk dëshiron t’ua japë fjalën”

“S’po du me ta dhanë fjalën, çka ki që po bërtet. Çka kini, a po doni me ba hajgare me mu a çka?!”, ka reaguar Haliti.

“Unë nuk ia ndali fjalën kurrkujt, por po e keqpërdorni. Po e kërkon fjalën në kundërshtim me rregulloren e Kuvendit”, ka shtuar ai.

“Është bërë foltorja e Kuvendit… mos të flas”, ka reaguar tutje Haliti.

Derisa deputetët e opozitës vazhdonin ta kërkonin fjalën, Haliti vazhdonte të fliste.

“Nuk ka bir nane që e udhëheq Kuvendin dhe që ia bën qejfin 120 deputetëve”, ka thënë ndër tjera Haliti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera