Kështu qante nga gëzimi Hilmi Haradinaj - Bota Sot
Kështu qante nga gëzimi Hilmi Haradinaj

Aktuale

Kështu qante nga gëzimi Hilmi Haradinaj

Më: 17 qershor 2018 Në ora: 20:32
Hilmi Haradinaj

Hilmi Haradinaj, përveç që i dha dy djem të tij dëshmorë, Shkëlzenin dhe Luanin, i kishte ndihmuar edhe në luftën çlirimtare. Por, edhe pasluftës, ishte përballur me shumë sfida.

Ishte ndier i pikëlluar sa herë që i biri i tij Ramush Haradinaj ishte përballur me drejtësinë ndërkombëtare, nën akuzën për krime lufte. Kur Ramush Haradinaj, në mars të vitit të kaluar, ishte liruar nga Franca, pas ndalimit katër mujor në këtë shtet, Hilmi Haradinaj nuk kishte mundur t’i ndal lotët e gëzimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera