Rama shpreson në njohjen e plotë të Kosovës - Bota Sot
Rama shpreson në njohjen e plotë të Kosovës

Aktuale

Rama shpreson në njohjen e plotë të Kosovës

Më: 11 korrik 2018 Në ora: 18:41
Edi Rama

Kryeministri shqiptar Edi Rama sot shprehu shpresën se Beogradi dhe Prishtina do të gjejnë një zgjidhje përmes dialogut, e cila do të ishte njohja e pavarësisë së Kosovës.

Në deklaratën e tij për gazetarët serbë në margjinat e Samitit të NATO-s në Bruksel, Rama i shprehu mirënjohje të madhe presidentit Aleksandar Vuçiq për punën e vështirë që po bënte për të hyrë në këtë proces dhe për t'i dhënë fund zgjidhjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera