Rusia tregon nëse ka ndryshuar qëndrimin për Kosovën - Bota Sot
Rusia tregon nëse ka ndryshuar qëndrimin për Kosovën

Aktuale

Rusia tregon nëse ka ndryshuar qëndrimin për Kosovën

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 17:00
Maria Zaharova

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zaharova, deklaroi sot se Moska zyrtare nuk ka ndryshuar qëndrimin e saj në lidhje me Kosovën.

Ajo këto komente i bëri në një konferencë të rregullt për shtyp mbi çështjen nëse pozicioni i Rusisë ka ndryshuar gjatë javës së kaluar në lidhje me Kosovën, pas takimit të kryeministrit Dmitri Medvedev dhe presidentit të Kosovës Hashim Thaçi në Ankara.

“Pozicioni ynë parimor mbi çështjen e Kosovës nuk ka ndryshuar," tha Zaharova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera