Haradinaj takohet edhe zyrtarisht me “bosin e veriut” dhe bashkëpunëtorin e kriminelit Zvonka Veselinoviçiq - Bota Sot
Haradinaj takohet edhe zyrtarisht me “bosin e veriut” dhe bashkëpunëtorin e kriminelit Zvonka Veselinoviçiq

Aktuale

Haradinaj takohet edhe zyrtarisht me “bosin e veriut” dhe bashkëpunëtorin e kriminelit Zvonka Veselinoviçiq

Më: 12 korrik 2018 Në ora: 17:02
Haradinaj sot zhvilloi një takim pune me Goran Rakiq dhe Milan Radojçiq

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj sot zhvilloi një takim pune me Kryetarin e Listës Serbe, Goran Rakiq dhe nënkryetarin e këtij subjekti Milan Radojçiq.

Zyra e kryeministrit në një njoftim të shkurtër sqaron se u diskutua për situatën e përgjithshme në vend.

“Në këtë takim u diskutua për situatën e përgjithshme në vend, me theks te veçantë për aspektet e sigurisë si dhe zhvillimit ekonomik e social”, thuhet në një komunikatë dërguar për media nga Zyra e kryeministrit.

Ndryshe, Milan  Radojçiq është i njohur si bashkëpunëtor i ngushtë i kriminelit Zvonka Veselinoviç. Mediat serbe njoftojnë se Milan  Radojçiq, së bashku me Zvonka Veselinoviçin, hetohen edhe në Serbi për krim të organizuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera