Thaçi ngushëllon Sekretarin e NATO-s, për vdekjen e babait - Bota Sot
Thaçi ngushëllon Sekretarin e NATO-s, për vdekjen e babait

Aktuale

Thaçi ngushëllon Sekretarin e NATO-s, për vdekjen e babait

Më: 15 korrik 2018 Në ora: 10:25
Hashim Thaçi dhe Jens Stoltenberg

Presidenti i vendit Hashim Thaçi ka ngushëlluar Sekretain e përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg me rastin e vdekjes së babait të tij, diplomatit norvegjez Thorvald Stoltenberg.

Në një reagim të tij ai ka thënë se Thorvald, ishte një nga liderët nordik i cili la shenja për ndërtimin e paqes në botë.

”Ngushëllimet e mia më të sinqerta për Jens Stoltenberg si dhe për të gjithë popullin norvegjez me rastin e ndarjes nga jeta të Thorvald Stoltenberg. Ai ishte ndër udhëheqësit nordikë që la shenjë në politikat globale në krijimin e paqes”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera