Kosovës i duhet një gjeneratë e re që punon në zhvillimin, integrimin dhe bashkimin e shtetit - Bota Sot
Kosovës i duhet një gjeneratë e re që punon në zhvillimin, integrimin dhe bashkimin e shtetit

Aktuale

Kosovës i duhet një gjeneratë e re që punon në zhvillimin, integrimin dhe bashkimin e shtetit

Nga: N. Sh Më: 16 korrik 2018 Në ora: 11:17
Flamuri i Kosovës

Kryetari i Ballit Kombëtar Demokrat për Kosovë, Gazmend Islami thotë se, secili qytetar i Kosovë duhet me pyet veten se kush është duke i udhëhequr.

Përmes një postimi në Facebook, Islami thotë se, pyetjet që duhet shtruar janë, a është i punësuar, a ka sigurim shëndetësor, a ka të ardhura për fëmijët, pension, lëvizje të lirë e disa të tjera.

Sipas tij, ky vend ka nevojë për ndryshime dhe Kosovës i duhet një gjeneratë e re udhëheqësish që mendojnë për zhvillimin e shtetit, integrimin dhe bashkimin.

Lexojeni të plotë shkrimin e Gazmend Islamit:

Çdo qytetar në Kosovë duhet ti shtroj vetës disa pyetje për të kuptuar se kush është duke i udhëhequr??

1. A është i punësuar?

2. A ka sigurim shëndetësor?

3. A ka sigurim pensioni?

4. A ka të ardhura për fëmijët?

5. A ka rrymë?

6. A ka lëvizje të lirë për të nëpër BE?

7. A ka korrupsion në Kosovë?

8. A ka nepotizëm në Kosovë?

9. A ka Gjyqësi të pavarur?

10. A ka Prokurori të pavarur?

11. A ka diçka në këtë shtet që është normal?

12. Ky vend ka nevojë për ndryshime, këtij vendi i duhet një gjeneratë e re udhëheqësish që mendjen e kanë te zhvillimi, shteti, integrimi, bashkimi. Nuk duhet të heshtet sepse deri sa heshtet po i zgjatet jeta këtyre politikave që vendin po na e qojnë drejt zhbërjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera