Zogaj tregon pse Thaçi e ka të vështirë me u taku e Vuçiqin i cili thoë Kosova është djep i Serbisë - Bota Sot
Zogaj tregon pse Thaçi e ka të vështirë me u taku e Vuçiqin i cili thoë Kosova është djep i Serbisë

Aktuale

Zogaj tregon pse Thaçi e ka të vështirë me u taku e Vuçiqin i cili thoë Kosova është djep i Serbisë

Nga: N.Sh Më: 19 korrik 2018 Në ora: 22:48
Hashim Thaçi dhe Aleksander Vuçiq

Analisti Petrit Zogaj, thotë se, e ka komentuar deklaratën e presidentit Hashim Thaçi i cili ka thënë se nuk ishte e lehtë me dalë para Vuçiqit.

Zogaj thotë se si erdh puna që Vuçiqi me pas të lehtë me u taku me Thaçin.

Sipas tij, Thaçi e përfaqëson Kosovën, ndërsa qeveria e Vuçiqit në vitin 1998/99 ka bërë krime në Kosovë dhe nuk ka marrë kurrfarë përgjegjësie.

Ai pyet se pse Thaçi e ka të vështirë me u taku me Vuçiqin e ky i funid është i relaksar, në fakt do duhej të ishte e kundërta.

“Hashimi po thote qe nuk eshte lehte me i dal perballe Vucicit, i cili thote qe Kosova eshte djep i Serbise. Po mire more Hashim, qysh erdh puna qe Vucici me e pase te lehte me u taku me Ty, qe perfaqeson Kosoven dhe qe po Vucici dhe qeveria e tij ne 1998/99 ka nisur lufte, ka bere krime dhe nuk ka marre kurrfare pergjegjesie per to. Pra, pse Ti me e pase veshtire me i taku me te, e ai me qene krejt i relaksum kur takohet me Ty? Do te duhej te ishte e kunderta apo jo? Ka nje padijeni te thelle ky njeri. Eshte shume e palavdishme me u perpjeke me i’a lehtesu punen gjate kesaj faze”, shkruan Zogaj në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera