Rifat Jashari, qytetar me merita të veçanta - Bota Sot
Rifat Jashari, qytetar me merita të veçanta

Aktuale

Rifat Jashari, qytetar me merita të veçanta

Më: 7 gusht 2018 Në ora: 15:02
Rifat Jashari

Qeveria e Kosovës ka vendosur që Rifat Jasharit t’i ipet statusi qytetar me merita të veçanta për konsolidimin e shtetit të Kosovës.

Në mbledhjen e sotme Qeveria mori vendim për ndarjen e mjeteve financiare për festivalin e filmit Dokufest, në vlerë prej 20 mijë eurosh si dhe  23 mijë e 920 euro për kooperativën e grave të Krushës.

Qeveria miratoi kërkesën e Komisionit Shtetëror për shënimin e 550 vjetorit të vdekjes së Gjergj Kastriotit Skënderbeut  për vendosjen e kompozicionit të shtatores së tre liderëve të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit në oborrin e Lidhjes, ku kryeministri Haradinaj tha se për këtë kosto të re nuk ka.

Po sot Qeveria ka marr  vendim për përjashtim nga fushëveprimi i Ligjit të Prokurimit Publik për Ministrinë e Punëve të Jashtme për pajisje me sistem të lartë të sigurisë së komunikimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...