Shkrimi emocionues i shkollës së 9-vjeçares që e vrau babai i saj në Gjakovë - Bota Sot
Shkrimi emocionues i shkollës së 9-vjeçares që e vrau babai i saj në Gjakovë

Aktuale

Shkrimi emocionues i shkollës së 9-vjeçares që e vrau babai i saj në Gjakovë

Më: 9 gusht 2018 Në ora: 17:12
Pjetër Ndrecaj

Shkolla fillore “Rilindja” në Dobrigje të Gjakovës ka shkruar një mesazh lamtumirës për nxënësn nëntëvjeçare, të cilën, bashkë me nënën e saj, Valbona Ndrecaj, dyshohet se e vrau babai, përkatësisht bashkëshorti, Pjetër Ndrecaj.

Në njoftimin e shkollës thuhet se akoma nuk mund ta besojnë se nxënësja humbi jetën nga një vrasje makabre.

Shkrimi i plotë në faqen e shkollës “Rilindja”

Me pikëllim të thellë morem lajmin për tragjedinë q? i ndodhi nxënëses së shkollës tonë me inicialet K.N. Ajo ishte një vajzë plot jetë dhe shpresë, dhe lajmi për vdekjen makabre të saj na tronditi të gjithëve. Ne nuk mund ta besojmë se nuk do të jetë më në mesin tonë fizikisht, ngase në mendjet dhe zemrat tona do të jetoj gjithmonë. Fëmijët janë pasurija më e madhe e familjës dhe shoqërisë, dhe humbja e tyre është humbja më e dhimbshme nga të gjitha humbjet.

K.N u prehsh në paqe ëngjëll i vogël, kujtimi për ty do të jetoj gjithmonë në mendjet dhe zemrat tona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...