Haradinaj vlerëson rolin e BIK-ut në rrugëtimin për liri - Bota Sot
Haradinaj vlerëson rolin e BIK-ut në rrugëtimin për liri

Aktuale

Haradinaj vlerëson rolin e BIK-ut në rrugëtimin për liri

Më: 21 gusht 2018 Në ora: 09:52
Haradinaj ne BIK

Kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë se roli i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK) ka qenë dhe mbetet i patjetërsueshëm në rrugëtimin për liri dhe krijim të shtetit.

“Në rrugëtimin tonë të vështirë deri në liri e shtetkrijim, roli i Bashkësisë Islame të Kosovës ishte dhe mbeti i patjetërsueshëm, si udhëzues shpirtëror dhe moral. Sot, me rastin e festës së Kurban Bajramit, kam uruar Myftiun Tërnava dhe bashkëpunëtorët e tij nga BIK-së, duke u lutur së bashku për vepra të mëdha edhe në të ardhmen, për të mirën dhe prosperitetin e qytetarëve tanë. E gëzofshim bashkë Kurban Bajramin dhe na priftë e mbara”, ka shkruar Haradinaj, pas vizitës që i bëri Bik-ut me rastin e festës së Kurban Bajramit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...