Nesër i nxehtë afrikan, këto do të jenë temperaturat - Bota Sot
Nesër i nxehtë afrikan, këto do të jenë temperaturat

Aktuale

Nesër i nxehtë afrikan, këto do të jenë temperaturat

Më: 21 gusht 2018 Në ora: 23:46
Ilustrim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se nesër, do të mbajë mot kryesisht me diell dhe me temperatura pothuaj konstante.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 14-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 29-32 gradë Celsius.

Indeksi UV mbetet i lartë, shtypja atmosferike do të vazhdoj ti mbajë vlerat mbi normalen. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-5m/s.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat