Efekti i protestave me 500 mijë njerëz dhe zhagitja për flokësh e atyre që... - Bota Sot
Efekti i protestave me 500 mijë njerëz dhe zhagitja për flokësh e atyre që...

Aktuale

Efekti i protestave me 500 mijë njerëz dhe zhagitja për flokësh e atyre që...

Nga: N.Sh Më: 22 gusht 2018 Në ora: 22:08
Protestat në Prishtinë

Opinionisti dhe analisti politik Faik Krasniqi ka thënë se protestat në Kosovë kanë efekt nëse çoheshin 500 mijë njerëz dhe i vërsulen Presidencës, Parlamentit, Qeverisë, Ministrive dhe partive politike, Gjyqësorit dhe Prokurorisë dhe pastaj me i ngre zhag të gjithë ata që e kanë pru Kosovën në këtë derexhe, shkruan gazeta “Bota sot”.

Pas kësaj, Krasniqi thotë se pak do kishte rëndësi se kush vjen në pushtet, pasi që e dinë fare mirë se çka i gjenë.

“Protestat kishin me pas efekt sikur të çoheshin nja 500 mijë njerëz minimum, dhe t'u vërsulen Presidencës, Parlamentit, Qeverisë, Ministrive, partive politike, Gjyqësorit dhe Prokurorisë, duke i nxjerr zhag e për flokësh të gjithë ata që na kanë sjellë në këtë derexhe. Pastaj ka shumë pak rëndësi se kush vjen në pushtet, sepse e dinë fare mirë se çfarë i gjen nëse tallen me popullin. Përndryshe, këta as që mërziten”, shkruan në Facebook, Faik Krasniqi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...