Thaçi takon nesër Vuçiqin: Po pres me padurim të diskutoj

Aktuale

Thaçi takon nesër Vuçiqin: Po pres me padurim të diskutoj

Më: 24 gusht 2018 Në ora: 10:06
Hashim Thaçi dhe Aleksandar Vuqiç

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, pritet të përballen nesër në një panel diskutimi në “European Forum Alpbach”.

Në këtë panel do të diskutohet për perspektivat e ardhshme të Ballkanit Perëndimor me Bashkimin Evropian.

Përveç Thaçit dhe Vuçiqit do të jetë edhe Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor dhe Johannes Hahn, komisioner i Bashkimit Evropian për Zgjerim dhe Fqinjësi të mirë.

Këtë e ka bërë të ditur vetë presidenti Thaçi në një postim në llogarinë e tij në Twitter. Ai ka shkruar se është duke pritur me padurim.

“Pres me padurim të diskutoj perspektivat e zgjerimit të BE në “Rorumalpbach, një nga forumet më të rëndësishme të debatit social, politik dhe ekonomik në Evropë”, ka shkruar Thaçi. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat