Heshtja e Ramush Haradinaj dhe Halil Matoshit për Azem Sylën dhe rasti “Toka” - Bota Sot
Heshtja e Ramush Haradinaj dhe Halil Matoshit për Azem Sylën dhe rasti “Toka”

Aktuale

Heshtja e Ramush Haradinaj dhe Halil Matoshit për Azem Sylën dhe rasti “Toka”

Nga: N.Sh Më: 25 gusht 2018 Në ora: 16:42
Matoshi - Haradinaj

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Avni Zogiani përmes një shkrimi ën Facebook, thotë se Halil Matoshi dhe Ramush Haradinaj nuk duhet me heshtë për rastin “Toka”.

Ai thotë se, duhet me të njëjtin entuziazëm sikurse që e shanin ish prokurorin Eelez Blakaj të dhënë sqarime edhe për rastin “Toka”, shkruan gazeta “Bota sot”.

Ja shkrimi o plotë:

Rasti "Toka" dhe prokuroria,

Kryeminister, kush qenka hajni i pulave tashti kur shifet se ky rast i profilit te larte eshte sabotuar nga prokuroria??!!

Kryeministri, mes sharjeve e fyerjeve per gjithke, para do diteve tha se Blakaj rrezikon liberalizimin e vizave... Azem Syla dhe raste tjera te monitoruara nga Komisioni evropian per rekomandimin per vizat, jane raste tashme.te deshtuara.

Halil Matoshi e Ramush Haradinaj, sot, me te njejtin entuziazem qe shane Blakajn duhej dhene sqarimin per rastin Toka, i cili ka deshtuar per shkak te sabotimit te prokurorise...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...