Ish-anëtari i SHIK-ut: Luftëtarët e UÇK-së u tradhtuan në Kumanovë, ja si mund të lirohen - Bota Sot
Ish-anëtari i SHIK-ut: Luftëtarët e UÇK-së u tradhtuan në Kumanovë, ja si mund të lirohen

Aktuale

Ish-anëtari i SHIK-ut: Luftëtarët e UÇK-së u tradhtuan në Kumanovë, ja si mund të lirohen

Nga: N.Sh Më: 31 gusht 2018 Në ora: 19:42
Grupit i Kumanovës

Ish-eprori i lartë i UÇK-së, dhe SHIK-ut, Naim Miftari thotë se vetëm një rigjykim i rastit të pjesëtarëve të burgosur në Kumanovë, mund të sillte lirimin për ta, transmeton gazeta “Bota sot”.

Ai thotë se ata u tradhtuan në Kumanovë, andaj duhet një rigjykim shuam transparent do të sillte pafajësinë e luftëtarëve shqiptar, kurse do të dekonspironte dorën e fshehur të ish KDS maqedonase dhe BIA-s serbe.

Ja shkrimi i plotë:

Një rigjykim i shekullit do sillte lirimin e luftëtarëve të UÇK që vetëm ishin mbrojtur.

Rasti i gjykimit të luftëtarëve të rastit Kumanova duhet mu ripërsëritë nga fillimi, në një rigjykim fer ndaj luftëtarëve të UÇK që ishin sjellur me lajka dhe ishin tradhtuar në Kumanovë.

Rigjykimi duhet filluar në transparent të plot duke i lënur anash lojërat e ndyta, kurdisjen e dëshmitarëve, duke mos i ndaluar provat kryesor bisedat telefonike dhe duke zbërthyer qëllimin e pushkatimit e ushtarëve të UÇK që ishin vet dorëzuar te forcat Maqedon.

Gjykimi do vërtetonte pafajësinë e luftëtarëve shqiptar dhe do ta dekonspironte dorën e fshehur të ish DKS Maqedonase dhe BIA Serbe, ndoshta do ta zbulonte edhe prezencën të vet dorës të zgjatur (GURU)FSB_ Ruse.!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...