Haradinaj pjesë Forumit të Dubrovnikut – flitet për sigurinë rajonale dhe globale - Bota Sot
Haradinaj pjesë Forumit të Dubrovnikut – flitet për sigurinë rajonale dhe globale

Aktuale

Haradinaj pjesë Forumit të Dubrovnikut – flitet për sigurinë rajonale dhe globale

Më: 1 shtator 2018 Në ora: 10:04
Haradinaj në Forumin e Dubrovnikut

Kryeministri Ramush Haradinaj po merr pjesë në Forumin e 13-të të Dubrovnikut, ku do të diskutohet për sigurinë rajonale dhe globale, njofton Klan Kosova.

“Emigracioni, terrorizmi ndërkombëtar, ngrohja globale dhe lajmet e rreme si dhe rezistenca e shteteve ndaj tyre, janë temat bosht të Forumit të sivjetmë të Dubrovnikut”, ka shkruar Haradinaj në profilin e tij në Facebook.

“Kosova është e përkushtuar që t’u përgjigjet këtyre temave, duke marrë pozicion konstruktiv dhe duke u mbështetur në partnerët e saj strategjikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...