Flet Avdullah Hoti: Pjesëmarrja e Teuta Rugovës në seancë është në kundërshtim me qëndrimin e LDK-së - Bota Sot
Flet Avdullah Hoti: Pjesëmarrja e Teuta Rugovës në seancë është në kundërshtim me qëndrimin e LDK-së

Aktuale

Flet Avdullah Hoti: Pjesëmarrja e Teuta Rugovës në seancë është në kundërshtim me qëndrimin e LDK-së

Nga: N. Sh Më: 4 shtator 2018 Në ora: 14:32
Avdullah Hoti

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti është deklaruar për pjesëmarrjen e deputetes Teuta Rugova në seancën e pozitës.

Hoti, thotë se pjesëmarrja e saj është në kundërshtim me qëndrimin e LDK-së, qëndrim ky i bërë publik para fillimit të seancës.

Ai thotë se, secili deputet i LDK-së duhet me kontribuoj në debatin ku përcakton qëndrimin e Grupit Parlamentar të LDK-së, si dhe ka obligim që ti respektoj ato qëndrime.

“Pjesëmarrja e deputetes Teuta Rugova në seancën e sotme është në kundërshtim me qëndrimin e LDK-së, i cili qëndrim është bërë publik para fillimit të seancës.

Secili deputet i LDK-së duhet të kontribuojë në debatin ku përcaktohen qëndrimet e Grupit Parlamentar të LDK-së, dhe ka obligim t’i respektojë ato qëndrime”, shkruan Hoti ën Facebook, transmeton gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...