Paralajmërimi i rrezikshëm nga ish-anëtari i SHIK-ut: Nga nesër fillon skenari i ndarjes së Kosovës - Bota Sot
Paralajmërimi i rrezikshëm nga ish-anëtari i SHIK-ut: Nga nesër fillon skenari i ndarjes së Kosovës

Aktuale

Paralajmërimi i rrezikshëm nga ish-anëtari i SHIK-ut: Nga nesër fillon skenari i ndarjes së Kosovës

Nga: N.Sh Më: 7 shtator 2018 Në ora: 22:27
Harta e Kosovës

Ish-anëtari i SHIK-ut, Naim Miftari, thotë se nga nesër fillojnë skenarët e jashtëm dhe të brendshëm që e sjellin zyrtarisht ndarjen e Kosovës, transmeton gazeta “Bota sot”.

Sipas tij, ndarja e Kosovës, ka filluar gjatë vitit 1999, kur është vendosur KFOR-i francez.

“Ndarja e Kosovës faktikisht ka filluar gjatë 1999 kur qëllimisht në sektorin veriu i Kosovës është vendos KFORI_Francez (proserb), por nga nesër fillojnë skenarët e jashtëm por edhe të brendshëm qe e sjellin edhe zyrtarisht dal ngadalë ndemjen policja e Kosovës të ketë kujdes maksimal.”, shkruan Miftari në Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...