Sherifi: Duam të bisedojmë me Çedomir Jovanoviqin dhe jo me Vuçiqin - Bota Sot
Sherifi: Duam të bisedojmë me Çedomir Jovanoviqin dhe jo me Vuçiqin

Aktuale

Sherifi: Duam të bisedojmë me Çedomir Jovanoviqin dhe jo me Vuçiqin

Nga: G.B Më: 8 shtator 2018 Në ora: 11:12
Bilall Sherifi

Shefi i grupit parlamentar të Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi, ka komentuar deklaratën e presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se nëse ai nuk e do Limajn për kryesues të delegacionit të Kosovës por Thaçin, atëherë edhe Kosova e do politikanin serb, Çedomir Jovanoviç për kryesues të delegacionit të Serbisë dhe jo Vuçiqin, përcjell Bota sot.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ai ka thënë se Vuçiqi i paska dhënë vetes të drejtë që të vendosë se kush duhet ta drejtojë delegacionin e Kosovës e kush jo.

Postimi i tij i plotë:

Duam të bisedojmë me Çedomir Jovanoviqin dhe jo me Aleksandër Vuçiqin!

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq i paska dhënë vetes të drejtë të na tregojë se kush duhet dhe kush nuk nuk duhet të udhëheqë delegacionin e Kosovës në bisedime me Serbinë.

Duke u bazuar në të njejtin parim edhe Kosova do të kishte të drejtë të vendosë se kush duhet dhe kush nuk duhet të udhëheqë delegacionin e Serbisë.

Nëse Vuçiqi nuk e don Limajn për kryesues të delegacionit të Kosovës por Thaçin atëherë edhe ne e duam politikanin serb Çedomir Jovanoviç për kryesues të delegacionit të Serbisë dhe jo Vuçiqin!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...