Ku jeni komandantë dhe ju “veteran” të UÇK-së? - Bota Sot
Ku jeni komandantë dhe ju “veteran” të UÇK-së?

Aktuale

Ku jeni komandantë dhe ju “veteran” të UÇK-së?

Nga: N.Sh Më: 8 shtator 2018 Në ora: 16:41
Vuçiçi gjatë vizitë te Liqeni i Ujmanit

Pas ardhjes së presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në Kosovë, Ibrahim Kelmendi, një nga udhëheqësit e LPK-së, me veprim dhe punë në emigracion- kryesisht Gjermani dhe Zvicër, i pyet komandantët se ku janë, duke i quajtur kuisling dhe pseudo veteran.

Ai thotë se, paralajmërimet i kishin të forta sikur pushkë, ndërsa tani nuk po dëgjohen.

Kelmendi thekson se Thaçi e bëri mjegullnajën për të e “rras Serbinë edhe më fortë në Kosovë”.

“Ku jane kUmandantet, marioneta, kuislinget dhe (pseudo)veteranet?!

Paralajmerimet e kishin pushke e tani nuk po degjohen as si pushkalla!!!

Kuislingu Thaci gjithe mjegullnajen e prodhoi per te na e rras Serbine edhe me forte ne Kosove dhe per te irrituar qeverite e shteteve te Veriatlantiku, breee...”, shkruan Kelmendi në Facebook, transmeton gazeta “Bota sot”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...