Pacolli frikësohet se Vuçiq po përdorë rrugë alternativë për Drenicë - Bota Sot
Pacolli frikësohet se Vuçiq po përdorë rrugë alternativë për Drenicë

Aktuale

Pacolli frikësohet se Vuçiq po përdorë rrugë alternativë për Drenicë

Më: 9 shtator 2018 Në ora: 11:10
Behgjet Pacolli

Behgjet Pacolli, Zëvendëskryeministër i Qeverisë së Kosovës, ka folur në panik për vizitën e Aleksander Vucicit në Kosovë. Ka thënë se nuk është mirë nëse Vucic tenton të shkojë përmes rrugëve dytësore në Drenicë.

“Policija e Kosovës ka ndërmarr gjithëçka për sigurimin e Presidentit Vuçiç gjat vizitës së tij në Kosovë dhe ja caktuar rrugët e levizjës. Cdo përpjekje për të realizuar vizitën nepermjet rrugëve alternative, të pasigurta, nuk i kontribon qellimit të mirë te vizitës”, ka shkruar Pacolli.

Aleksander Vucic ka ardhur në Kosovë për të vizituar disa lokacione të serbëve. Është në ditën e dytë të vizitës, ndërsa, sot është ndaluar nga banorët që të shkojë në një fshat të Drenicës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...