Ish-themeluesi i VV-së: E di sigurt, nuk do të ketë shkëmbim të territoreve - Bota Sot
Ish-themeluesi i VV-së: E di sigurt, nuk do të ketë shkëmbim të territoreve

Aktuale

Ish-themeluesi i VV-së: E di sigurt, nuk do të ketë shkëmbim të territoreve

Nga: N.H Më: 10 shtator 2018 Në ora: 21:55
Shkelzen Gashi

Politologu, Shkëlzen Gashi dhe njëri nga themeluesit e Lëvizjes Vetëvendosjes, ka shprehur skepticizëm ndaj idesë së presidentit Hashim Thaçi.

Gashi thotë se, e di sigurt që nuk ka do të ketë shkëmbim të territoreve, por nëse do të kishte, shqiptarët e Kosovës Lindore do të ballafaqoheshin me probleme themelore.

Ja postimi i plotë i Gashit:

E di sigurt që nuk ka me pas shkëmbim të territoreve, por nëse do të kishte, ama nuk ka me pasë, por nëse do të kishte, shqiptarët e luginës do të më dhimbseshin shumë sepse do të ballafaqoheshin deri edhe me probleme themelore, që nën sundim sërb nuk i kanë, si: mungesa e ujit dhe e rrymës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...