Berisha akuzon Mogherinin, thotë se Isa Mustafa s'lejoi të hapej tema e ndarjes - Bota Sot
Berisha akuzon Mogherinin, thotë se Isa Mustafa s'lejoi të hapej tema e ndarjes

Aktuale

Berisha akuzon Mogherinin, thotë se Isa Mustafa s'lejoi të hapej tema e ndarjes

Më: 14 shtator 2018 Në ora: 06:47
Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur hapur në mbrëmjen e sotme. Duke diskutuar për çështjen e Kosovës dhe projektin për ndarjen e saj, Berisha ka hedhur akuza të rënda ndaj përfaqësues së lartë të Politikës së Jashtme, Federica Mogherini.

Berisha ka treguar po ashtu se Isa Mustafa s'lejoi të hapej tema e ndarjes.  

"Çështja e ndarjes ka ardhur para ardhjes së Trumpit, unë e lidh atë me me serbofilinë dhe rusofilinë me ndërmjetësuese Mogerini. Kurse Fasino që është lançuesi i saj ka qenë i pari që ka hedhur këtë tezë . Pse nuk është ngritur kjo temë kur ishte kryeministër Isa Mustafa”, ka thënë Berisha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...