Abazi: Koalicioni LDK-VV shpëtim i shteti, Thaçi shërbëtor i Serbisë dhe Rusisë që ndau Mitrovicën - Bota Sot
Abazi: Koalicioni LDK-VV shpëtim i shteti, Thaçi shërbëtor i Serbisë dhe Rusisë që ndau Mitrovicën

Aktuale

Abazi: Koalicioni LDK-VV shpëtim i shteti, Thaçi shërbëtor i Serbisë dhe Rusisë që ndau Mitrovicën

Nga: N. Sh Më: 17 shtator 2018 Në ora: 13:03
Hashim Thaçi

Analisti politik Haki Abazi ka bërë thirrje për një koalicion LDK-LVV, duke thënë se është nevojë ekzistenciale.

Abazi përmes një postimi në Facebook, pohon se, ky koalicion shpëton shtetin e Kosovës, ndërsa rruga e Kosovës për në NATO dhe BE nuk kalon përmes Serbisë së udhëhequr nga njerëzit që e shpallin Millosheviqin hero.

Abazi presidentin Thaçi e quan shërbëtor të Serbisë dhe interesave ruse në Ballkan, transmeton gazeta “Bota sot”.

“Thaci me veprat e tije e ka ndare Mitrovicen, ka tradhetuar me radhe secilin bashkepunetore, ka perdorur instruemtnet e shtetit per te vrare aktiviste te LVV dhe ka perdorur instrumente ilegale siq eshte SHIK per te vrare aktitivistt dhe patrioitet e LDK.

Thaci sot nuk guxon te shkoje ne veri te Kosoves, Thaci nuk guxon te shkoje ne lugine te presheves. Perderisa Vucuc vije ne vendin e krimit kur te doje.

Thaci e ka bere Kosoven te varur nga krimi dhe korrupcioni nderkombetare dhe vendore dhe e ka izoluar nga te gjitha vendet tjera te botes. Ate nuk e pranon askush”, shkruan Abazi.

Lexojeni shkrimin e plotë pa ndërhyrje të redaksisë:

Thirrja per kolacion LDK- LVV dhe qytetaret eshte nevoje ekzistenciale.

Sot Isa Mustafa dhe Albin Kurti jane pra nje detyre te madhe historike per te krijuar kolacionin e shpetimit te shtetit.

Rrruga e Kosoves per NATO dhe BE nuk kalon nepermjet Serbise se udheqhur nga njerez qe shapallin Millosevicin hero. Serbia duhet ta gjeje rrugen e vet drejt demokracise dhe kerkim faljes per vrasjen e qindra mijerave njerezve ne Ballkan sidoms ne Kosove dhe Bosnje. Kosova duhet te mos bisedoje me lidere Sebre qe fyejne Shqiptaret dhe lartesojne Millosevicin.

Thaci eshte nje sherbetor i Serbise dhe interesave Ruse ne Ballkan, ai duhet te shkoje para se te vendos Shqiptaret ne lufte te pashpallur me Serbin dhe Rusine dhe te rrezikoje te ardhmen duke eksperimentuar me projekte qe nuk jane te bazuara ne vullentin e Shqiptareve qe perbejen 95% te popullates se Kosoves. THaci e ka vene peg Kosoven nenga lista Srpska dhe qellimet e Beogradit.

Thaci me veprat e tije e ka ndare Mitrovicen, ka tradhetuar me radhe secilin bashkepunetore, ka perdorur instruemtnet e shtetit per te vrare aktiviste te LVV dhe ka perdorur instrumente ilegale siq eshte SHIK per te vrare aktitivistt dhe patrioitet e LDK.

Thaci sot nuk guxon te shkoje ne veri te Kosoves, Thaci nuk guxon te shkoje ne lugine te presheves. Perderisa Vucuc vije ne vendin e krimit kur te doje.

Thaci e ka bere Kosoven te varur nga krimi dhe korrupcioni nderkombetare dhe vendore dhe e ka izoluar nga te gjitha vendet tjera te botes. Ate nuk e pranon askush.

Me Thacin dhe banden e tij as nuk hyme ne Evrope e as ne NATO edhe sikur ta falim Kosoven deri ne mes te Prishtines.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...