Deputetja e PDK-së sot në protestë - Bota Sot
Deputetja e PDK-së sot në protestë

Aktuale

Deputetja e PDK-së sot në protestë

Më: 19 shtator 2018 Në ora: 09:30
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra ka konfirmuar se do të jetë pjesmarrëse në protestën e sotme për lirimin e çlirimtarëve, që mbahet në Prishtinë.

Përmes një statusi në “Facebook”, ajo ka thënë se është duke u bërë padretjësi e madhe ndaj ish-ushtarëve të UÇK-së.

“Do të jemi bashkë nga ora 12:00 tek Pallati i Drejtësisë në Hajvali, në protestën paqësore për të kërkuar lirimin e çlirimtarëve nga burgu – për gjeneral Sylejman Selimin, kolonel Jahir Demakun dhe Grupin e Drenicës, të cilët, tash e tre muaj, pa asnjë vendim po mbahen padrejtësisht në burg”, ka shkruar ajo. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...