Haradinaj zbulon bisedën me Thaçin: Ja çka më tha se po bën me Preshevën - Bota Sot
Haradinaj zbulon bisedën me Thaçin: Ja çka më tha se po bën me Preshevën

Aktuale

Haradinaj zbulon bisedën me Thaçin: Ja çka më tha se po bën me Preshevën

Nga: D.RR Më: 20 shtator 2018 Në ora: 17:11
Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinaj

Hashim Thaçi dhe Ramush Haradinaj, temën e shkëmbimit të territoreve nuk e kanë folur asnjëherë seriozisht. Por, Haradinaj megjithatë zbulon se Thaçi i ka thënë se kur po flet për Preshevën vetëm po taktizon përballë Beogradit.

“…e ka prezantu si një debat taktik politik, si kundërpërgjigje ndaj retorikës që vjen nga Beogradi”, ka thënë Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj për takimet me Presidentin Hashim Thaçi, ku kanë përmendur çështjen e shkëmbimit të territoreve, përjcell "Bota sot".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...