Limaj takon ambasadoren e re të Suedisë, flasin për dialogun Kosovë- Serbi - Bota Sot
Limaj takon ambasadoren e re të Suedisë, flasin për dialogun Kosovë- Serbi

Aktuale

Limaj takon ambasadoren e re të Suedisë, flasin për dialogun Kosovë- Serbi

Më: 25 shtator 2018 Në ora: 14:14
Limaj, Ahliny

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka pritur në një takim ambasadoren e re të Suedisë në Kosovë, Karin Hernmarck Ahliny.

Limaj ka bërë me dije që ambasadores suedeze ia ka shpalosur qëndrimin e qeverisë së Kosovës se dialogu Kosovë- Serbi është i pa alternativë dhe në këtë drejtim, Limaj thotë se Kosova po bën përpjekje të flasë më një zë në këtë proces.

“Është në interesin e dy vendeve që në fazën finale të dialogut Kosovë- Serbi të arrihet ujdia për mbylljen e temave të hapura dhe ky proces duhet të kulmoj me njohjen reciproke mes dy vendeve”, ka shkruar ndër të tjera Limaj në llogarinë e tij në ‘Facebook’.

Limaj ka falënderuar ambasadoren për ndihmën e vazhdueshme që Suedia po i jep Kosovës duke e ftuar për thellim të bashkëpunimit në të gjitha fushat mes dy vendeve. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...