Kryeministri i Marokut i reagon ashpër Pacollit: Një zoteri nga Kosova mu imponua në OKB - Bota Sot
Kryeministri i Marokut i reagon ashpër Pacollit: Një zoteri nga Kosova mu imponua në OKB

Aktuale

Kryeministri i Marokut i reagon ashpër Pacollit: Një zoteri nga Kosova mu imponua në OKB

Më: 26 shtator 2018 Në ora: 07:02
Saadeddine Othmani

Maroku një shtet mysliman në Veri të Afrikës po mban një qëndrim të ashpër ndaj shtetit të Kosovës.

Kryeministri i këtij vendi ka reaguar ne Twitter pas njoftimeve të Ministrit të Jashtëm Behgjet Pacollit se ka pasur me të biseda përmbajtjesore.

“Gjatë pushimit me delegacionin tim një zotëri nga Kosova na u imponua me prezencën e tij. Ne nuk kemi diskutuar marrëdhëniet bilaterale as vazhdimin e kontaktëve”, ka shkruar kryeministri Saadeddine Othmani në Twitter.

“Pozita e Marokut është e njëjtë. Maroku nuk e njeh Kosovën dhe nuk ka marrëveshje me të”.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...