Pacolli flet për takimin me kryeministrin e Marokut: E vërteta është ndryshe - Bota Sot
Pacolli flet për takimin me kryeministrin e Marokut: E vërteta është ndryshe

Aktuale

Pacolli flet për takimin me kryeministrin e Marokut: E vërteta është ndryshe

Nga: G.B Më: 26 shtator 2018 Në ora: 16:57
Behgjet Pacolli

Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka reaguar në lidhje me takimin me kryeministrin e Marokut, Saadeddine Othmani i cili shkroi në Twitter se një zotëri nga Kosova iu imponua atij, përcjell Bota sot.

“Gjatë pushimit me delegacionin tim një zotëri nga Kosova na u imponua me prezencën e tij. Ne nuk kemi diskutuar marrëdhëniet bilaterale as vazhdimin e kontakteve. Pozita e Marokut është e njëjtë. Maroku nuk e njeh Kosovën dhe nuk ka marrëveshje me të”, ka shkruar kryeministri Saadeddine Othmani në Twitter.

Ndërsa, Pacolli përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka thënë se e vërteta është ndryshe nga ajo e publikuar në media, derisa ka publikuar bisedën me të, kur e ka pyetur për tu takuar.

Postimi i tij i plotë në Facebook:

E verteta me Kryeministrin e Marokut eshte ndryshe nga ajo e reflektuar nga disa media Kosovare. 
Une dje kisha takim te akorduar, me shkrim, me Kryeministrn ,(shif poshtë);

Sidoqofte metri diplomatik nuk ka krahasim me metrin mediatik.

—————————————

Ne e pyesim, via sms, Kryeministrin;

“ A ka dicka te re?
Nje takim i shkurte 5 
min?”

pergjigja e Krye-
ministret;

“Tani jam ne ndertesen e Kombeve te Bashkuara, ulur perballe salles se konferencave nr.4,
nese ke kohe mund te takohemi”.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...