Kryeparlamentari Veseli viziton Maqedoninë - Bota Sot
Kryeparlamentari Veseli viziton Maqedoninë

Aktuale

Kryeparlamentari Veseli viziton Maqedoninë

Më: 26 shtator 2018 Në ora: 18:20
Kadri Veseli

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Maqedoni, ku do të pritet nga homologu i tij Talat Xhaferi.

Në takim do të diskutohet për marrëdhëniet midis dy vendeve, mundësitë e thellimit të bashkëpunimin ndërparlamentar, si dhe aspiratat e përbashkëta euro-atlantike të Kosovës dhe Maqedonisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...