Haradinaj: Bashkëpunimi me Iowa dëshmia e orientimit të Kosovës pro-amerikan - Bota Sot
Haradinaj: Bashkëpunimi me Iowa dëshmia e orientimit të Kosovës pro-amerikan

Aktuale

Haradinaj: Bashkëpunimi me Iowa dëshmia e orientimit të Kosovës pro-amerikan

Nga: A.M. Më: 28 shtator 2018 Në ora: 09:38
Pamje nga takimi

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është takuar me Senatoren Amerikane nga shteti i Iowa-s, Joni Ernst në Senatin Amerikan në Washington.

Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se bashkëpunimi bilateral i Kosovës me shtetin e Iowa-s është dëshmia më e mirë e orientimit tonë pro-amerikan.

Postimi i plotë:

Bashkëpunimi bilateral i Kosovës me shtetin e Ioëa-s është dëshmia më e mirë e orientimit tonë pro-amerikan.

Pata kënaqësinë që ta falënderoj nga afër, Senatoren Amerikane nga shteti i Ioëa-s, Joni Ernst, gjatë takimit që zhvilluam në Senatin Amerikan në Ëashington.

Në shtetndërtimin e Kosovës, kontribut të lartë ka dhënë edhe Shteti i Ioëa-s dhe tani fuqizimi i këtij raporti, po bëhet përmes bashkëpunimit konkret në arsim dhe ekonomi dhe fusha të tjera zhvillimore.

Miqtë si Ernst dhe Iowa duhet t’i mbajmë përherë afër vetes!

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat