A do ta marrë fjalën në protestë Vjosa Osmani? - Bota Sot
A do ta marrë fjalën në protestë Vjosa Osmani?

Aktuale

A do ta marrë fjalën në protestë Vjosa Osmani?

Më: 29 shtator 2018 Në ora: 12:58
Vjosa Osmani

Nënkryetari i Vetëvendosjes, Besnik Bislimi, pak para fillimit të protestës “një popull si nënshtrohet një njeriu”, po shpalos detaje në T7. I pyetur nëse Vjosa Osmani do ta marrë fjalën në protestë për t’ju drejtuar qytetarëve tha se është e mirëseardhur por nuk e di nëse Osmani ka kërkuar një gjë të tillë.

Ai shtoi se përveç Vjosa Osmanit të mirëseardhur janë edhe deputeti tjetër i LDK-së Haxhi Avdyli dhe deputeti i pavarur Korab Sejdiu.

Sidoqfoftë ai tha se nuk e di nëse është gjë e përshtatshme që këta deputetë ta marrin fjalën gjatë protestës.

Ndryshe, Bislimi tha se interesimi për protestën e sotme është shumë i madh.

Protesta nis në orën 14:00, nga Biblioteka Kombëtare për të vazhduar drejt sheshit.

Siç ka njoftuar Lëvizja Vetëvendosje, protesta do të jetë paqësore e madje do të përcillet edhe me muzikë.

Policia e Kosovës tashmë është mobilizuar dhe në çdo cep të qytetit po shihen ata.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...