22 vjeçarja e zhdukur i dorëzohet familjes - Bota Sot
22 vjeçarja e zhdukur i dorëzohet familjes

Aktuale

22 vjeçarja e zhdukur i dorëzohet familjes

Më: 4 tetor 2018 Në ora: 09:02
Arbnora Dobra

Vajza 22 vjeçare Arbnora Dobraj nga qyteti i Skenderaj e cila ishte lajmëruar e zhdukur para disa ditëve nga familjarët e saj ishte gjetur në Maqedoni.

Jo zyrtarisht mësohet se Arbnora Dobraj është dorëzuar tek autoritetet e Kosovës, pra pranë familjes së saj të cilët ishin vënë në kërkim të saj pas informacioneve që ajo kishte kaluar kufirin dhe gjendej në vendin tonë.

Ndonëse nuk janë zbuluar ende arsyet e largimit të saj nga shtëpia, familjarët e dinin se ditën që ajo kishte dal nga shtëpia kishte pasur një takim pune e më pas nuk ishte kthyer në shtëpi.

Pas disa ditëve ajo kishte nisur një porosi tek familjarët e saj se ishte shëndosh e mirë mirëpo nuk kishte zbuluar vendndodhjen.

Për të gjetur Arbnorën, ishte vënë në lëvizje vëllai dhe i fejuari i saj e më pas përmes autoriteteve policore ajo ishte zbuluar se kishte kaluar kufirin drejtë Maqedonisë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...