Abazi akuzon rënd Thaçin dhe Petrit Selimin: Ju paguan Vuçiqi për... - Bota Sot
Abazi akuzon rënd Thaçin dhe Petrit Selimin: Ju paguan Vuçiqi për...

Aktuale

Abazi akuzon rënd Thaçin dhe Petrit Selimin: Ju paguan Vuçiqi për...

Nga: N. Sh Më: 4 tetor 2018 Në ora: 12:21
Petrit Selimi, Hashim Thaçi

Analisti politik Haki Abazi, ka folur edhe njëherë për korrigjimin e kufirit me Serbinë.

Ai pohon atë se çka ka thënë Daçiqi të cilin e quan piun të Millosheviqit, që ka zbuluar se propozimi për korrigjimin e kufijve është serb.

Abazi thekson se, Thaçi ka mbetur i vetmuar për ta bërë planin famëkeq të Serbisë.

Sipas tij, askush nga perëndimi nuk ka pranuar që Serbia të flet për Kosovën përveç Thaçit dhe Petrit Selimit që është i paguar nga Vuçiqi.

Lexojeni shkrimin e plotë:

Dacici, piuni i Millosevicit e zbulon qe propozimi per korrigjim të kufinjeve është propozim serb. Ai thote se vendet perendimore I kane thene Serbise qe po u nise per kah kosova do të keni lufte. Thaci eshte i vetmi dhe vetmuar ne vetmohimin e tij per ya here planin famekeq te Serbise per ndarje e korrigjim realitet.

Askush ne perendim nuk ka pranuar qe Serbia te flet për Kosoven perveq Thacit dhe Petritstch qe është i paguar nga Vucic.

Kosova ka derguar Petrit Selimin, i apostrofiar dhe akuzuar per keqperdorime qindramija euro qe të flase ne takime per menyren se si mund të shitet plani I Serbise ne Kosove.

Keta jane instrument të Serbise ne Kosove dhe largimi i tyre është shpetim për Kosoven.

Dear Quint ambasadors:

Ëhile I hear from you about almost anything and in receptions and celebrations you do not hesitate to put the blame on people and citizens for alloëing corrupt government and leaders to run institutions, I ëould like to hear you aligning yourself ëith and supporting citizens ëho protested peacefully against crime and corruption and defended Kosova’s integrity and democracy.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...