Haradinaj: Ua kemi borxh dëshmorëve që ta ruajmë territorin e Kosovës - Bota Sot
Haradinaj: Ua kemi borxh dëshmorëve që ta ruajmë territorin e Kosovës

Aktuale

Haradinaj: Ua kemi borxh dëshmorëve që ta ruajmë territorin e Kosovës

Më: 5 tetor 2018 Në ora: 11:54
Kryeministri i Kosovë, Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovë, Ramush Haradinaj ka thënë se lufta për liri është e shenjtë se se populli jonë u ka për borxh shumë dëshmorëve të rënë për liri.

Këtë e ka thënë në ceremoninë e inaugurimit të kompleksit memorial të heronjve dhe dëshmorëve në Marinë.

Haradinaj ka theksuar se në borxhin e dëshmorëve hyn edhe ruajtja e territorit prej të gjithëve.

“Populli jonë i ka borxh shumë dëshmorëve, e borxh i kemi të gjithëve. Ne u kem borxh me forcu lirinë, me forcu shtetit, me u forcu në ekonomi, me ruajt territorin e Kosovës dhe me bë të pa prekshëm prej askujt, qoftë ai këtu me ne qoftë tjetër kun.

Të gjithëve na pëlqen rritja jon por nuk mundet mu prek ajo që e kemi mbërri me gjak.

Lavdi të rënëve për liri.” u shpreh Haradinaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...