Ja çka pritet të ndodhë sot në Kosovë - Bota Sot
Ja çka pritet të ndodhë sot në Kosovë

Aktuale

Ja çka pritet të ndodhë sot në Kosovë

Më: 7 tetor 2018 Në ora: 08:06
Fatmir Limaj

Vullnetarët e Let’s Do It Kosova do t’i bashkohen aksionit për pastrimin e rrugës Viti - Binçë - Debelldehi, i cili organizohet në kuadër të aktiviteteve të Fushatës më të madhe “Ta Pastrojmë Kosovën”. (Viti, ora 10:30 - nisja me autobus në nga zyrat e Let’s Do It Kosova në Pejton, ora 8:30)

Në kuadër të Javës së Krenarisë i cila mbahet me moton "Në emër të Lirisë", mbahet punëtori nga Stephan Wamena. (Hotel Sirius, ora 12:00)

Në organizim të Federatës së Auto Sportit të Kosovës dhe Auto Klubit Eurogoma RT, mbahet Drage Race. (Pista e vjetër e Aeroportit në Sllatinë ,ora 13:00)

Kryetari i Nismës, Fatmir Limaj bën homazhe para shtatorë së heronjve të Kombit, Fehmi Lladrovci e Xhevë Lladrovci në Drenas dhe homazhe në kompleksin e dëshmorëve në Marinë të Skenderajt. (Ora 15:00)

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...