Psikiatri Rexhepi: Homoseksualizmi s’është sëmundje - Bota Sot
Psikiatri Rexhepi: Homoseksualizmi s’është sëmundje

Aktuale

Psikiatri Rexhepi: Homoseksualizmi s’është sëmundje

Më: 10 tetor 2018 Në ora: 21:31
Sami Rexhepi

Psikiatri Sami Rexhepi ka folur për komunitetin LGBTI, dhe "Paradën e krenarisë", të mbajtur sot në kryeqytetin kosovar, nga ky grup.

Rexhepi ka thënë se të ndjehesh pjesë e LGBTI “nuk është sëmundje”.

Ai ka bërë të ditur se si mjek nuk e trajton si sëmundje homoseksualizmin.

Rexhepi i ka reaguar anëtarit të partisë Fjala, Avni Çakmaku, i cili ka thënë se homoseksualizmi “cenon familjen”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...