Pamje të rënda! Shikoni gjenocidin serb ndaj shqiptarëve të kryer me urdhër të kryekriminelit Millosheviq - Bota Sot
Pamje të rënda! Shikoni gjenocidin serb ndaj shqiptarëve të kryer me urdhër të kryekriminelit Millosheviq

Aktuale

Pamje të rënda! Shikoni gjenocidin serb ndaj shqiptarëve të kryer me urdhër të kryekriminelit Millosheviq

Nga: N. Sh Më: 11 tetor 2018 Në ora: 12:20
Pamje nga videoja

Serbia gjatë luftës në Kosovë ka bërë masakra dhe gjenocid të tmerrshëm ndaj popullit shqiptar.

Me urdhrin e kryekriminelit të Ballkanit, Sllobodan Millosheviq janë vrarë, masakruar, dhunuar e persekutuar mijëra shqiptar, shkruan gazeta “Bota sot”.

E pamje të tmerrshme janë publikuar edhe nga një fshat i Prishtinës ku shihen dhjetëra kufoma të masakruara nga regjimi serb.

Në 16 qershor të vitit 1999, janë gjiruar pamje të tmerrshme të trupave të pajetë të vrarë diku në mes të një lugine në fshatin Koliq të komunës së Prishtinës, e ku më pas të ata i varrosin.

Këto pamje janë edhe një dëshmi për dhunën dhe gjenocidin e bërë nga shteti fashist i Serbisë karshi shqiptarëve civil, të pafajshëm e të paarmatosur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera