Thaçi: U jemi mirënjohës shteteve për afirmimin e Kosovës në familjen frankofone - Bota Sot
Thaçi: U jemi mirënjohës shteteve për afirmimin e Kosovës në familjen frankofone

Aktuale

Thaçi: U jemi mirënjohës shteteve për afirmimin e Kosovës në familjen frankofone

Nga: N.A Më: 11 tetor 2018 Në ora: 15:26
Presidenti Thaçi

Presidenti Thaçi  përmes një statusi në facebook ka shprehur mirënjohje shteteve anëtare për afirmimin e Kosovës në familjen frankofone.

M­ë poshte mund t­ë lexoni statusin e plotë:

“Lajmi i mirë i radhës për Kosovën vjen nga Armenia. Nga vëzhguese, Kosova u bë anëtare e asociuar e Organizatës Ndërkombëtare të Frankofonisë. U jemi mirënjohës shteteve anëtare për afirmimin e Kosovës në familjen frankofone dhe për mbështetjen e vazhdueshme të tyre”, ka shkruar Thaçi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera