Një delegacion i Kuvendit po qëndron në Vjenë - Bota Sot
Një delegacion i Kuvendit po qëndron në Vjenë

Aktuale

Një delegacion i Kuvendit po qëndron në Vjenë

Më: 11 tetor 2018 Në ora: 16:56
Një delegacion i Kuvendit po qëndron në Vjenë

Me ftesë të Parlamentit të Republikës së Austrisë, një delegacion nga Kuvendi i Republikës së Kosovës po qëndron për vizitë zyrtare në Vjenë.

Përmes një komunikate për media bëhet e ditur se delegacioni përbëhet nga Haxhi Shala, kryetar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrje të FSK-së, Elmi Reçica, anëtar i Komisionit për Punë të Jashtme, Glauk Konjufca, zëvendëskryetar i parë i Komisionit për Punë të Jashtme dhe Rexhep Selimi, zëvendëskryetar i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrje të FSK-së, po merr pjesë në Konferencën ndërparlamentare për Politikë të Përbashkët të Jashtme dhe Sigurisë, dhe për Politikë të Përbashkët dhe Sigurisë e Mbrojtjes (CFSP/CSDP), nga data 11 deri 12 tetor 2018, në Vjenë.

Temat e diskutimit në këtë konferencë janë: siguria, migracioni, kontrolli i jashtëm i kufijve, kontributi i BE-së për përmirësimin e situatës politike dhe humanitare në Siri, si dhe perspektiva evropiane për vendet e Ballkanit Perëndimor.?

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera