Krasniqi: Themelet e ushtrisë janë në Prekaz - Bota Sot
Krasniqi: Themelet e ushtrisë janë në Prekaz

Aktuale

Krasniqi: Themelet e ushtrisë janë në Prekaz

Më: 19 tetor 2018 Në ora: 00:36
Jakup Krasniqi

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi ka uruar qytetarët për votimin e projektligjeve për ushtrinë.

Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate Jakup Krasniqi, pas votimit të tre projektligjeve për transformimin e FSK-së përmes një postimi në profilin e tij zyrtar në rrjetin social Facebook, ka shkruar se, themeli i krijimit të ushtrisë së Kosovës është Prekazi.

Krasniqi po ashtu ka shkruar se, askush nuk duhet të lodhet që të kërkoj rrënjët e Forcave të Armatosura të Kosovës.

Postimi i plotë i Krasniqit pa ndërhyrje:

PREKAZI OSE ATY KU JANË THEMELET E LIRISË , TË PAVARËSISË E TË USHTRISË CLIRIMTARE DHE TË FORCAVE TË ARMATOSURA TË KOSOVËS!

Mos u lodhni që t’i kërkoni themelet e saj aty ku nuk gjenden edhe po t’i kërkosh me qysqi!

URIME KOSOVË USHTRIA JONË!.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...