Veseli tha që ideja për ndryshim kufijsh është e Serbisë dhe Rusisë, por si do veproj Thaçi? - Bota Sot
Veseli tha që ideja për ndryshim kufijsh është e Serbisë dhe Rusisë, por si do veproj Thaçi?

Aktuale

Veseli tha që ideja për ndryshim kufijsh është e Serbisë dhe Rusisë, por si do veproj Thaçi?

Nga: N.Sh Më: 19 tetor 2018 Në ora: 18:59
Kadri Veseli dhe Hashim Thaçi

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Bilall Sherifi e ka komentuar deklaratën e Kadri Veselit i cili tha se ideja për ndryshimin e kufijve është e serbëve dhe rusëve, por jo e Hashim Thaçit.

Sherifi me këtë rast pohon se të gjithë i kanë thënë ashtu Thaçit, por ky i fundin vazhdon të këmbëngulë se kjo ide gjoja qenka e tij, ndërsa arsyet thotë se i dinë ai vet, shkruan gazeta “Bota sot”.

Megjithatë Sherifi thotë se, Thaçi të gjithë kritikëve i është kundërpërgjigj me rrebesh akuzash, por thotë se të shohim në rastin e Veselit se si do të veproj.

Lexojeni shkrimin e plotë:

Zoti Veseli,

Të gjithë në Kosovë, i madh e i vogël, janë duke i thënë Hashim Thaçit që ideja për ndryshimin e kufijve nuk është e tij por e Serbisë dhe Rusisë. Përkundër kësaj, ai vazhdon të këmbëngulë se gjoja kjo ide na qenkësha e tij! Arsyet e këtij insistimi i di vetëm Hashim Thaçi.

Zoti Veseli,

Përveç teje, kushdo qoftë që ka marrë guximin t’ia kujtojë z. Thaçi se “kjo ide është e Serbisë dhe Rusisë”, ai është përballë me rrebesh akuzash dhe është etiketuar publikisht nga presidenti i Kosovës si “rrenc”, “shpifës”, “mashtrues”, “manipulues” e çka jo tjetër.

Ta shohim si do të veprojë në rastin tuaj!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...