Mali i Zi do të mbështesë Kosovën në rrugën e saj euroatlantike - Bota Sot
Mali i Zi do të mbështesë Kosovën në rrugën e saj euroatlantike

Aktuale

Mali i Zi do të mbështesë Kosovën në rrugën e saj euroatlantike

Më: 23 tetor 2018 Në ora: 14:07
Ramush Haradinaj dhe Predrag Boshkoviq

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur sot në takim ministrin e Mbrojtjes të Malit të Zi, Predrag Boshkoviq, me të cilin ka biseduar për zhvillimet e fundit politike dhe të sigurisë në vend dhe rajon.

Haradinaj ka njoftuar ministrin Boshkoviq rreth hapave të ndërmarrë për tranzicionin e FSK-së dhe të ardhmen euroatlantike të Kosovës, duke vlerësuar se Kosova dhe Mali i Zi kanë raporte të mira ndërfqinjësore. 

Ai ka thënë se bashkëpunimi ndërmjet dy vendeve mike duhet të vazhdojë edhe në fushën e sigurisë, në atë ekonomike dhe politike. 

Ndërkaq, ministri Boshkoviq konfirmoi se Mali i Zi do të mbështesë Kosovën në rrugën e saj euroatlantike, duke thënë se bashkëpunimi ekonomik, politik dhe në fusha të interesit reciprok ndërmjet dy vendeve mike është me rëndësi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...