Prokurorja që ia mbylli lëndën për drogë djalit të Prokurorit, heton rastin e djalit të Shpend Maxhunit - Bota Sot
Prokurorja që ia mbylli lëndën për drogë djalit të Prokurorit, heton rastin e djalit të Shpend Maxhunit

Aktuale

Prokurorja që ia mbylli lëndën për drogë djalit të Prokurorit, heton rastin e djalit të Shpend Maxhunit

Më: 24 tetor 2018 Në ora: 10:54
Arbresha Shala, prokurore në Prokurorinë Themelore të Prishtinës

Arbresha Shala, prokurore në Prokurorinë Themelore të Prishtinës, do ta hetojë rastin e Shpëtim Maxhunit, djalit të shefit të AKI-së Shpend Maxhuni, rreth rastit të javës së kaluar kur në veturën e tij u gjet drogë dhe armë pa leje.

Lajmin për caktimin e prokurores për këtë rast e konfirmoi prokurori Fatmir Behrami.

Në prill të këtij viti, emisioni “Drejtësia në Kosovë” kishte raportuar se si prokurorja Arbresha Shala e kishte mbyllur lëndën ndaj djalit të Prokurorit Special, Haki Geci, i cili ishte kapur me drogë pa shkuar rasti në gjykatë.

Kallxo ka kontaktuar edhe prokuroren Arbresha Shala por ajo nuk ka pranuar të flasë nëse e ka pranuar rastin ndërsa ka sugjeruar që për informacione të kontaktohet prokurori i caktuar për komunikim me media.

“Për më tepër unë nuk jam në zyrë – në Prishtinë, nga e hëna dhe deri të premten, sepse jam në Gjykatën Themelore në Prishtinë, Dega Lipjan”, tha Shala.

“E sa i përket lëndëve të reja që na ndahen kohë pas kohë veprimet procedurale ndërmirren në pajtim me kodet penale”, tha prokurorja Arbresha Shala.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...